Zimowe szaleństwo w Starych Kiełbonkach 

To lokalna inicjatywa młodzieży ze Starych Kiełbonek, którą wspieraliśmy przez 3 lata istnienia grupy inicjatywnej.

Pomysłodawcami byli Skoczkowie Narciarscy ze Starych Kiełbonek, którzy już w 2011 roku zapoczątkowali niecodzienną jak na Mazury miejscową tradycję. Co roku w sezonie zimowym (a z braku śniegu nawet i wiosennym) odbywały się jednodniowe Mistrzostwa Skoków Narciarskich Amatorów.

Towarzyszyły im Zawody w Zjeździe na Byle Czym, Konkurs Kreatywnych Pojazdów Zjeżdżających oraz inne atrakcje. Impreza zebrała po raz pierwszy ponad setkę uczestników, dwa lata później było ich prawie dwieście. Miejsce było również niecodzienne: szczere pole pomiędzy nitkami dróg krajowych 58 i 59, widoczna z daleka górka, zwana Górą przy Starej Sośnie. To na niej skoczkowie co roku samodzielnie budowali skocznie z lodu i śniegu, a także przygotowywali tory zjazdowe, parking, miejsce na ognisko i ciepły poczęstunek.

W roku 2015 Zimowe Szaleństwo otrzymało po raz pierwszy dofinansowanie z programu „Działaj Lokalnie VIII”, co pozwoliło na podniesienie atrakcyjności i szerszą promocję wydarzenia. Powstał film promocyjny, zgłoszony na ogólnopolski konkurs inicjatyw lokalnych „Opowiedz mi”.

Skoczkowie ze Starych Kiełbonek zasłynęli również poza rodzinną miejscowością i gminą. Pojawili się na zawodach aż pod Babią Górą i zorganizowali międzynarodowy obóz skoków narciarskich koło Żywca.

Zimowe szaleństwo 2013
Zimowe szaleństwo 2014
Zimowe szaleństwo 2015