Centrum Kształcenia Obywatelskiego i Multimedialnego w Mrągowie

To projekt realizowany ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich oraz ze środków własnych Fundacji Alternatywnej Edukacji „ALE”. Rozpoczął się w styczniu 2020 roku i potrwa dwa lata.
Pierwszym zadaniem jest remont zakupionego przez Fundację budynku – tak, aby powstało tam Centrum Kształcenia Obywatelskiego i Multimedialnego. Placówka zostanie wyposażona w profesjonalny sprzęt multimedialny, komputerowy oraz filmowy, aby umożliwić realizację głównych założeń projektowych. W Centrum powstanie zatem: Studio Multimedialne, Studio Kariery oraz redakcja Młodzieżowych Mediów Obywatelskich, czyli telewizji MFM TV, portalu myMragowo.pl oraz działu publicystyki Słowo.Talk.

Centrum Kształcenia Obywatelskiego i Multimedialnego ma skupiać młodych ludzi w wieku 15-25 lat, umożliwiając im rozwój w kierunku m.in. dziennikarstwa, grafiki komputerowej, reportażu, fotografii, filmu, operatorki filmowej, realizacji dźwięku i montażu filmowego.

W trakcie trwania projektu realizowane będą warsztaty multimedialne dla uczniów, a także 3 – miesięczne staże oraz 1-miesięczne praktyki zawodowe. Projekt zakłada współpracę ze szkołami ponadgimnazjalnymi i średnimi, Ośrodkami Pomocy, Ośrodkami Kuratorskimi, Domami dla Dzieci i instytucjami OHP.

Udział w projekcie nie jest płatny, a rekrutacja będzie odbywać się w sposób ciągły. Młodzi ludzie ze wsparciem  specjalistów będą realizować projekty filmowe, fotograficzne i graficzne, prowadzić MFM TV oraz redagować stronę internetową myMragowo.pl wraz z portalami społecznościowymi Poza tym będą mogli skorzystać ze Studia Kariery opartego na doradztwie edukacyjno-zawodowym oraz coachingu, aby zaplanować swoją dalszą przyszłość.

Biuro Projektu:

11-700 Mrągowo
ul. Kopernika 2C
Centrum Kształcenia Obywatelskiego i Multimedialnego
E-mail: alefundacja@gmail.com

Zadanie jest finansowane ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030