Oferta Teatru ALE

Teatr „Ale” jest teatrem pod egidą Fundacji Alternatywnej Edukacji „ALE” i zrzesza w swoim gronie aktorów amatorów i aktorów zawodowych, których łączy miłość do teatru i sceny. Powstał on w 2016 roku, choć pomysł na jego stworzenie wykiełkował już dwa lata wcześniej.

Repertuar teatru jest różnorodny. Sięgamy do klasyków, ale bardzo często tworzymy też spektakle i widowiska na podstawie autorskich scenariuszy samych członków zespołu, jak i profesjonalnych twórców literackich.

Oferujemy wystawianie spektakli w miejscach wskazanych przez klienta, np. salach bankietowych, kawiarnianych, patio restauracyjnych, klasach szkolnych, itp.
Nasze spektakle mogą uświetnić imprezy firmowe, uzupełnić zajęcia szkolne (godziny wychowawcze, zajęcia profilaktyczne), mogą stanowić odrębne widowiska lub pojedyncze spektakle. W zależności od preferencji klienta spektakle dobieramy odpowiednio do wieku i audytorium.

Repertuar

Pąsowa suknia

„Pąsowa suknia” Jana Brzechwy to swoiste studium relacji damsko-męskich.  Jednoaktówka ukazuje to, co dzieje się w związkach opartych jedynie na przekonaniu o swojej racji. Prowadzi to do konfliktu, który może przybrać monstrualne rozmiary, ukazując najgorsze cechy człowieka.

Czas: ok. 15 min.
Zapewniamy: nagłośnienie, kostiumy, podręczne rekwizyty, oprawę muzyczną i świetlną (reflektory sceniczne potrzebne do realizacji spektaklu)
Oczekiwania: podstawowe meble np. stolik, krzesła (w miarę możliwości kanapa)

Dzidzibobo

„Dzidzibobo”, na podstawie „ Dzidzibobo – czyli miłość czeka pod drzwiami”  Tadeusza Różewicza - to fragment dramatu. Humorystyczny dialog pomiędzy bohaterami bawi widza, ale też ukazuje nieco smutną prawdę o niejednym związku pomiędzy kobietą a mężczyzną.

Czas: ok. 10 min.
Zapewniamy: nagłośnienie, kostiumy, charakteryzację, podręczne rekwizyty, oprawę muzyczną i świetlną (reflektory sceniczne potrzebne do realizacji spektaklu)
Oczekiwania: podstawowe meble np. stolik, krzesła (w miarę możliwości kanapa lub ławka z oparciem)

Amerykański pojedynek

„Amerykański pojedynek” Jana Brzechwy ukazujący relacje damsko-męskie w ujęciu humorystycznym i zaskakującym z wykorzystaniem elementów infantylności czy też dziecięcości. Jednoaktówka opiera się na postaciach dzieci, które poprzez naśladowanie niektórych procesów i wzorców reakcji dorosłych ośmieszają trochę siebie, ale przede wszystkim takie właśnie zachowania.

Czas: ok. 15 min.
Zapewniamy: nagłośnienie, kostiumy, charakteryzację, podręczne rekwizyty, oprawę muzyczną i świetlną (reflektory sceniczne potrzebne do realizacji spektaklu)
Oczekiwania: dwa krzesła, kapana, stolik lub trzy krzesła i stolik

Kosztowny romans

„Kosztowny romans”  autorstwa Jana Brzechwy jest jednoaktówką ukazującą kobietę jako istotę ludzką, która wykorzystując swoją inteligencję i piękno potrafi osiągnąć każdy cel. Spektakl jest łatwy, lekki i przyjemny. Wykorzystuje humor powiązany z elementami zaskoczenia i zwrotami akcji.

Czas: ok. 15 min.
Zapewniamy: nagłośnienie, kostiumy, charakteryzację, podręczne rekwizyty, oprawę muzyczną i świetlną (reflektory sceniczne potrzebne do realizacji spektaklu)
Oczekiwania: kanapa, stolik, dwa krzesła

Szaradka

„Szaradka” to jednoaktówka teatralna przeznaczona na scenę kameralną. Z powodzeniem można ją tez wystawić w warunkach klubowych, sali bibliotecznej czy kawiarni. Monolog artysty malarza przerywa poetka, odwiedzając go niespodziewanie w porze świtu. Rozmowa dwojga pełna jest aluzji do ich wspólnych przeżyć. Przywoływane są też postaci znanych twórców. Wiodącym tematem jest niemożność porozumienia się, chociaż oboje świetnie rozumieją znaczenie słów i gestów. Rozmowa pełna ironii i dowcipu prowadzi do niespodziewanego finału. Sztuka prowokuje do refleksji.

Razem z występem możliwe jest zorganizowanie spotkania z autorem scenariusza i literatem, Markiem Samselskim.

Czas: ok. 45 min.
Zapewniamy: nagłośnienie, kostiumy, charakteryzację, podręczne rekwizyty, oprawę muzyczną i świetlną (reflektory sceniczne potrzebne do realizacji spektaklu)
Oczekiwania: kanapa, stolik, krzesło

Aga Badoo

W przygotowaniu również autorski monodram Pawła Kisiela zatytułowany ”Aga Badoo” będący wyrazem kobiecego buntu skierowanego do mężczyzn, którzy portale randkowe traktują jako pornograficzne agencje towarzyskie, a kobiety w sposób przedmiotowy i jak prostytutki. Na takich portalach  zazwyczaj pojawiają się treści niezwiązane z dobrze pojmowanym nawiązywaniem relacji damsko-męskich. Monodram jest o bardzo wyrazistym, wręcz kontrowersyjnym wydźwięku. Niejednokrotnie swoją treścią wzbudza oburzenie i zbulwersowanie głównie męskiej części publiczności przy jednoczesnym spontanicznym aplauzie jej kobiecej części. Spektakl ma sprowokować do refleksji nad takimi zachowaniami i jest wyrazem bolesnych i negatywnych uczuć kłębiących się w kobiecie traktowanej w taki sposób na portalach społecznościowych.

Czas: ok. 20 min.
Zapewniamy: nagłośnienie, kostiumy, charakteryzację, podręczne rekwizyty, oprawę muzyczną i świetlną (reflektory sceniczne potrzebne do realizacji spektaklu)
Oczekiwania: krzesło

Nasz repertuar to między innymi: jednoaktówki, monodramy, spektakle na trzech aktorów, różnorodne inscenizacje, musicale, widowiska połączone z nowoczesnymi multimediami.
Propagujemy różnorodne formy teatru: bulwarowego, ulicznego, objazdowego, szkolnego, muzycznego, dramatycznego, komediowego, rozrywkowego.
Przy jednorazowym występie dajemy możliwość wyboru jednego lub kilku utworów. Program jest za każdym razem ustalany zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami klienta, dlatego we współpracy z nami nic dwa razy się nie zdarza.
Stale powiększamy nasz repertuar, dostarczając naszym widzom nowych przeżyć kulturalnych.

Zapewniamy kadrę profesjonalnych wykonawców: adeptów sztuki teatralnej z odpowiednim warsztatem aktorskim oraz wykwalifikowanego reżysera teatralnego.
W ramach naszych zasobów gwarantujemy oprawę sprzętową oraz jego obsługę.
Posiadamy licencję ZAIKS na wykorzystywane utwory muzyczne.

Artyści

Paweł Kisiel

Reżyser, aktor, instruktor teatralny. Prowadził teatry lokalne, które mają w dorobku osiągnięcia na skalę regionalną i ogólnokrajową. Współorganizator wydarzeń artystycznych i kulturalnych w regionie, twórca uznanych widowisk filmowo-scenicznych takich jak: „Inferno Amore- nie milcz na mnie”, „Insania”, „Znowu-Na-Nowo”, „Kochanie bez granic”. Współzałożyciel Enklawy Artystycznej, Teatru ALE i OH! Móvie Studio. Wyróżniony dyplomem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz nagrodą Uskrzydleni 2016 przez Stowarzyszenie Pro Kultura i Sztuka w Olsztynie.

Kinga Szolc

Wieloletnia aktorka teatralna i filmowa Teatrów Insania i ALE, współautorka wielu scenariuszy. Główne role w etiudach filmowych i filmach krótkometrażowych autorstwa Jana Miklusza. Zagrała w spektaklach takich jak: „Insania”, „Inferno Amore- nie milcz na mnie”, „Wyjęte ze słowa”, „Jednoaktówki Jana Brzechwy”. Główna rola w widowisku „Znowu-Na-Nowo”.
Współzałożycielka Teatru ALE z doświadczeniem scenicznym. Poetka, literatka; współautorka tomików poezji i młodzieżowych czasopism literackich. Koordynatorka licznych inicjatyw artystycznych. Obecnie pracownik Fundacji Alternatywnej Edukacji „ALE”.

Dorota Sadłowska

Jedna z pierwszych aktorek Teatru ALE, polonistka. Zagrała w filmach krótkometrażowych, wielu spektaklach teatralnych (również główne role) np. „Jednoaktówki Jana Brzechwy”, „Szaradka”, „Znowu-Na-Nowo”, „Monodramy Pieckowskie”. Główna rola w teledysku do piosenki autorstwa Przemysława Maruchacza pt. „Nie zabieraj mi jej”. Miłośniczka poezji i literatury, współorganizatorka i inicjatorka wielu wieczorów poetyckich i spotkań ze sztuką oraz akcji charytatywnych.

Anna Zaleta

Aktorka Teatru ALE. Zagrała jedną z głównych ról w dużym widowisku teatralnym „Znowu-Na-Nowo”. Zamiłowana amatorka teatru i sceny. Adeptka Teatru startująca w branży aktorskiej, z ogromnym potencjałem
i talentem.

Olgierd Stasiak

Aktor Teatru ALE i Teatru Insania, początkujący reżyser, autor scenariuszy filmowych, operator filmowy. Zagrał jedną z głównych ról w spektaklu „Znowu-Na-Nowo” oraz w programie satyryczno-muzycznym „Zagrać każdy może”. Członek i współzałożyciel grupy OH! Móvie Studio!

Współtwórcy - Marek Samselski

Pisarz, autor książek z gatunku literatury faktu, aforyzmów, liryków, tekstów piosenek, tekstów na scenę kabaretową, bajek i piosenek dla dzieci. Redaktor naczelny pisma kulturalnego „NA”, wydawanego przez fundację ALE. Od trzydziestu lat współpracuje z redakcjami wysokonakładowych pism. Autor scenariusza „Szaradka” napisanego specjalnie dla Teatru ALE.

Szczegóły i kontakt

Standardowa cena za występ: 2000zł brutto
Możliwość negocjowania ceny w zależności od specyfiki wydarzenia, liczby zleceń, odległości i czasu dojazdu do miejsca docelowego, warunków dodatkowych.

Kinga Szolc - specjalista ds. promocji i marketingu
Kontakt: 667 781 948; alefundacja.ks@gmail.com
Adres biurowy: Mrągowskie Centrum Aktywności Lokalnej
ul. Kopernika 2C 11-700 Mrągowo

Facebook
YouTube