Projekt, do którego zgłosiło się kilkunastu młodych zapaleńców, chcących działać dla rozwijania swoich pasji – i zadziałali.

W styczniu 2013 roku grupa liderów z Gimnazjum wyjechała do gminy Staszów w świętokrzyskim, gdzie w Fundacji Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży odbyła szkolenie, jak realizować młodzieżowe projekty i inicjatywy.

W lutym w Starych Kiełbonkach zorganizowali IV Mistrzostwa Amatorów Skoków Narciarskich wraz z pionierską dyscypliną sportową Zjazdu na Byle Czym.

W tym samym miesiącu trzech reprezentantów gminy Piecki – Tomek Rutkowski, Adrian Rolka i Adrian Kurpiewski – wystartowało w zawodach młodych skoczków w Skawicy na południu Polski.

Wiosną rozpoczęły się treningi pierwszej w gminie żeńskiej drużyny piłkarskiej, a 2 maja zostały napisane i złożone 4 autorskie projekty do Programu „Młodzież w Działaniu”.

A potem… wszystkie wygrały i dopiero zaczęło się dziać!

Projekt był realizowany od stycznia do czerwca 2013 r. w ramach Regionalnego Programu Grantowego „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, implementowanego w kraju przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Partnerzy w projekcie to Gimnazjum w Pieckach, Fundacja Aktywizacji

i Rozwoju Młodzieży FARMA oraz Fundacja Polski PORTAL EDUKACYJNY Interkl@sa.