Projekt, w którym pierwsze skrzypce zagrała staropruska wiedźma Bawand.

To ona stała się patronką Konkursu Niezaginionych Opowieści dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z całego województwa.

Kilkadziesiąt drużyn ruszyło na poszukiwanie legend i historii związanych ze swoim miejscem zamieszkania, by następnie napisać je na nowo jako opowieść, anegdotę, scenariusz oraz zilustrować w dowolny sposób: filmem, prezentacją, rysunkiem.

Autorzy dziesięciu zwycięskich opowieści spotkali się na wielkim finale, gdzie wiedźma Bawand powiodła ich w leśne ostępy na poszukiwanie najbardziej tajemniczej nagrody: Skarbu Bawand… Kto chce się dowiedzieć więcej, niech z wielką ostrożnością zajrzy na www.bawand.pl

Projekt był realizowany w województwie warmińsko-mazurskim, a finalnie w Pieckach w powiecie mrągowskim, od stycznia do czerwca 2013 r. Wsparcia finansowego udzieliła Akademia Orange. Fundacja ALE partnerowała Fundacji Polski PORTAL EDUKACYJNY Interkl@sa wraz z Radiem BAJKA z Warszawy oraz Pracownią Archeologiczną z Mazur.