Akademia Coachów

Zgodnie z zapowiedzią zapraszamy Was do udziału w pierwszej edycji Akademii Coachów Młodzieżowych – półrocznym programie doskonalącym kompetencje w obszarze animacji społeczno-kulturalnej młodzieży. Projekt będzie realizowany od kwietnia do grudnia 2017 roku i obejmie 10 osób, które na co dzień...
Czytaj więcej...

Erasmus +

Projekt, którym rozpoczynamy III edycję Akademii Enklawy na przyszły rok szkolny. Tym razem jednak wykraczamy nie tylko poza Piecki i Mrągowo.
Poprzez partnerstwo ze słowacką organizacją STEP Spoločenstvo pre oblastný rozvoj mamy szansę utworzyć pierwszą Akademię Enklawy na Słowacji...
Czytaj więcej...

II edycja Akademii Enklawy

W roku szkolnym 2014/2015 zrealizowaliśmy pionierski projekt ze środków Fundacji PZU. Akademia Enklawy z sukcesem wypełniła lukę w animacji środowiskowej młodzieży. Stała się miejscem wzajemnej pomocy w nauce, odkrywania zdolności i pasji (redakcja, teatr, studio filmowe), centrum...
Czytaj więcej...

Film „Czas krwi”

Kilkoro młodych pasjonatów rekonstrukcji historycznej z Piecek i Mrągowa postanowiło pokazać, że etos rycerza jest jednocześnie nośnikiem prawd o nas - współczesnych. W 15-minutowej opowieści filmowej, osadzonej w XIII wieku na ówczesnych ziemiach pruskich, chcą poruszyć temat dorastania ...
Czytaj więcej...

Pilotażowy program

Od lipca do grudnia młodzież w Pieckach jako pierwsza i jedyna w województwie realizowała własne inicjatywy, na które otrzymała środki finansowe Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W ręce Enklawy Artystycznej i Fundacji „ALE” został powierzony pilotaż programu...
Czytaj więcej...

Mazurskie chrzciny

W lipcu rozpoczęły w Pieckach przygotowania do nowego ambitnego spektaklu. Inicjatorem przedsięwzięcia jest nieformalna grupa Enklawa Artystyczna. Tym razem na scenie spotka się wiele pokoleń, wiele środowisk i wielu twórców, w większości amatorów.
Czytaj więcej...

Inferno Amore

To widowisko łączące sceniczną grę aktorską, projekcję filmową, teatr kukieł, taniec współczesny, pokaz ognia, autorską muzykę oraz śpiew chóru.
Wystąpi w nim ponad 50 młodych artystów amatorów z Piecek, Mrągowa, Biskupca i Działdowa, większość w wieku od 15 do 18 lat.
Czytaj więcej...

Akademia Enklawy

Od września 2014 młodzież Enklawy Artystycznej realizuje swój pierwszy pionierski projekt, finansowany ze środków Fundacji PZU w ramach programu „Z PZU po lekcjach”. Akademia powstała z myślą, aby pomagać sobie nawzajem w nauce oraz wspólnie odkrywać i rozwijać swoje pasje.
Czytaj więcej...

I ty możesz zostać bajkopisarzem

Owoc współpracy Fundacji ze szczycieńskim publicystą, literatem i bajkopisarzem Markiem Samselskim, który od kilku lat prowadzi na terenie całego kraju warsztaty bajkopisania dla dzieci. Projekt zyskał dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w ramach wspierania działań na rzecz animacji i edukacji kulturalnej.
Czytaj więcej...

Dołącz do nas i wyskocz z nami!


W Starych Kiełbonkach (gmina Piecki, powiat mrągowski) z inicjatywy młodzieży rok w rok odbywa się wyjątkowe Zimowe Szaleństwo - sportowe wydarzenie, którego główną atrakcją są Mistrzostwa w Skokach Narciarskich Amatorów.
Czytaj więcej...

Pasja narciarskich skoków

W trakcie przygotowywania

Piłkarki

pilkarkiProjekt skierowany był do dziewczyn chcących grać w piłkę nożną. Celem był postęp sportowy oraz okazja na nawiązywanie nowych znajomości i przyjaźni.
Efektem naszych treningów był wyjazd do Rize w północno-wschodniej Turcji.
Czytaj więcej...

Fallen Hopes

Fallen HopesProjekt ten został napisany przez nas, takich jak wy – dla was, takich jak my. Chciałybyśmy, aby młodzi dzielili się swoją twórczością graficzną, malarską i literacka, żeby wiedzieli, że są osoby, którym można ufać i opowiadać w różny sposób o swoich problemach.
Czytaj więcej...

Zaprosić góry na Mazury

gory1We wrześniu 2014r. 30 dzieci z mazurskiej gminy Piecki, uczniów Szkoły Podstawowej w Nawiadach i Starych Kiełbonkach, spędziło kilka dni w Beskidzie Sądeckim.
Czytaj więcej...

Od nasionka do książki


W dniach od 19 do 21 czerwca 2013 r. 45 dzieci i 5 opiekunów wyjechało na wycieczkę do Barbarki koło Torunia.
Była to wyprawa śladami dawnej produkcji… papieru.
Czytaj więcej...

Kajakami w przeszłość

kajaki
Projekt „Kajakami w przeszłość” zakiełkował na wiosnę w głowach kilku dziewczyn z Gimnazjum w Pieckach.
Zafascynowane innymi kulturami, zwłaszcza tymi bardziej odległymi, postanowiły „ugościć” je w krainie wielkich mazurskich jezior.
Czytaj więcej...

Gerbsenis

gerb
Projekt, w którym pierwsze skrzypce zagrała staropruska wiedźma Bawand.
To ona stała się patronką Konkursu Niezaginionych Opowieści dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z całego województwa.
Czytaj więcej...

PILne!

pilne
Projekt, do którego zgłosiło się kilkunastu młodych zapaleńców, chcących działać dla rozwijania swoich pasji – i zadziałali.
Od Mazur po Góry Świętokrzyskie, ale najwięcej w gminie Piecki.
Od stycznia do czerwca 2013r.
Czytaj więcej...

Zimowe Szaleństwo

zimowe szaleństwo
To lokalna inicjatywa młodzieży, którą wspieramy od kilku lat. Pomysłodawcami są Skoczkowie Narciarscy ze Starych Kiełbonek, którzy już w 2011 roku zapoczątkowali niecodzienną jak na Mazury miejscową tradycję.
Czytaj więcej...

Ale Jajo!

gerb
Szkoła Podstawowa w Starych Kiełbonkach to miejsce otwarte na alternatywną edukację.
Właśnie tam, w wyniku stanu zwanego zwyczajnie nudą, zrodził się pomysł na oryginalne przedsięwzięcie.
Czytaj więcej...

Facebook
YouTube