ale_logoCo to jest alternatywna edukacja? To edukacja nie dla wszystkich - to edukacja dla każdego.

Edukacja dla wszystkich może być tylko jedna. Edukacja dla każdego oznacza, że istnieje tysiące sposobów na to, aby w uczeniu się odnaleźć pasję.

To mit, że są wśród nas tacy, którzy nie lubią się uczyć. Niektórzy z nas po prostu nie odkryli dla siebie… alternatywy.

Kiedy idziemy do szkoły, z ciekawości jesteśmy gotowi połknąć świat, bo chcemy i lubimy się uczyć. Kiedy kończymy szkołę, bywa już różnie.

Skoro tak się dzieje, to znaczy, że jest jeszcze wiele do zrobienia w edukacji, zwłaszcza tam, gdzie brakuje alternatyw. A skoro jest wiele do zrobienia,
we wrześniu 2012 roku, w mazurskiej gminie Piecki, powstała Fundacja Alternatywnej Edukacji „ALE”.

Cel to zadanie stawiane naszym marzeniom. Stawiamy sobie za cel wspieranie dzieci, młodzieży i dorosłych w poszukiwaniu i rozwijaniu swoich pasji.

Chcemy inicjować i propagować wszelkie inicjatywy przyczyniające się do obalania edukacyjnych stereotypów, dzielących na niezdolnych i zdolnych, trudnych
i wzorowych. Chcemy pomagać i towarzyszyć zwłaszcza tam, gdzie z różnych przyczyn trudno jest doświadczyć efektu „ach! umiem!” Ponieważ jeśli jesteś przekonany, że potrafisz, masz rację. Jeśli twierdzisz, że nie potrafisz – również masz rację.

Zapraszamy do poznania nas i współpracy.

Fundacji Alternatywnej Edukacji 2014

Fundacji Alternatywnej Edukacji 2013